Co bylo na počátku?

Dva kluby, jmenovitě Klub přátel Karlových Varů a Katrineholms Sprak- och Kulturklubb (Jazykový a kulturní klub v Katrinholmu), které se na počátku léta 2003 sešly v Karlových Varech a zakrátko zjistily, že si opravdu mají co říct. Rozhodly se tedy pro uzavření přátelství a pro budoucí spolupráci v oblasti kultury a umění. Jak bude tato spolupráce vypadat, si tenkrát ještě nikdo nedokázal představit.

O pár měsíců později přišel předseda katrineholmského klubu s nápadem uspořádat v tomto švédském městě výstavu o Karlových Varech. Od myšlenky nebylo daleko k činům a my se již dnes můžeme těšit na slavnostní vernisáž výstavy v katrineholmské knihovně, která bude probíhat od 7. dubna do 6. května 2005.

Avšak tato mezinárodní spolupráce nezůstala pouze u osvětové činnosti v oblasti výtvarné, popřípadě faktografické. Na mnohých scénách v Katrineholmu a jeho nejbližším okolí se budou v průběhu Karlovarského kulturního týdne setkávat jak karlovarští, tak katrineholmští muzikanti, a to s jediným cílem: přinášet radost - sobě i druhým, přes jazykové i kulturní bariéry, připravit příjemné chvíle všem zúčastněným. Při každé příležitosti mají jak čeští, tak švédští hudebníci každý svůj díl koncertu a pak část společnou na důkaz spolupráce a přátelství přesahujících hranice.

Celá akce se koná za podpory Českého velvyslanectví ve Stockholmu a Českého Centra.